TFF, Baran Eraslan için disiplin soruşturması açtı

1. Lig’in 21. haftasında bugün oynanan Ümraniyespor – Bodrum FK maçında görevli yan Baran Eraslan, dün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile hakemliği bıraktığını duyurmuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da bugün konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

“Disiplin soruşturması başlatılmıştır”

TFF’nin internet sitesinden yayımlanan açıklamada, Baran Eraslan’ın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşım ve hakemliği bırakma şekliyle ilgili açıklamaların doğru bilgileri yansıtmadığı belirtilerek, şöyle denildi:

Trendyol 1. Lig 21. haftasında dijital atama ile yapılan görevlendirmelerde Ümraniyespor-Bodrumspor maçında, ilgili kişi yardımcı hakem olarak görevlendirilmiş ve bu durum kendisine 1 Şubat 2024 tarihinde tebliğ edilmiş ancak adı geçen yardımcı hakem, 2 Şubat 2024 tarihinde sağlık sorunu nedeniyle (sakatlık) maça gidemeyeceğini belirtmiş ve raporunu iletmiştir. Bu mazereti ve belgesi dikkate alınarak ilgilinin görevi iptal edilmiş ve dijital atama sistemi üzerinden bir başka yardımcı hakem görevlendirilmiştir. Bugün de hakemliği bıraktığına dair dilekçesi ulaşmıştır. İlgili kişinin sosyal medya paylaşımı ile ilgili olarak hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır.

“Hakemlik hayatıma bugün itibarıyla nokta koymuş bulunmaktayım”

Baran Eraslan’ın dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ise şöyle:

2000 yılında başlamış hakemlik hayatıma bugün itibarıyla nokta koymuş bulunmaktayım. Üzerimde hakkı büyük olan başta ailem olmak üzere tüm hocalarıma, dostlarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hak, hukuk bilmeyen adaletten yoksun büyüklerime de ayrıca teşekkür ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x