Serpil Timuray’a İş Dünyası Ödülü

Türk diasporasının önemli isimlerini bir araya kurultayda, ödüle gerekçe olarak “Global iş dünyasının başarılı liderlerinden biri olan Timuray, Türk diasporasının küresel ölçekteki profesyonellerini İngiltere gibi rekabetçi bir ülkede başarıyla temsil etmesinden ötürü ödüle layık görüldü” ifadeleri kullanıldı.

Timuray, aynı zamanda DEİK DTİK Birleşik Krallık Ülke Temsilcisi de seçildi. Bu kapsamda Birleşik Krallık Ülke Temsilciler Kurulu’na başkanlık edecek olan Timuray, bu ülkede yerleşik Türk iş insanları ve profesyonellerinin bir çatı altında toplanması, onların sorunlarına çözüm getirilmesi ve güçlenmesine yönelik faaliyetleri koordine edecek.

İŞ DÜNYASININ KADIN ŞAMPİYONLARI ARASINDA

Serpil Timuray, Ocak 2014’ten bu yana Vodafone Grup Dünya İcra Komitesi Üyesi ve Ekim 2018’den bu yana Vodafone Grubu Avrupa Bölge CEO’su olarak görev yapıyor. 2022’de ChangeTheFace Alliance girişimiyle başlatılan, GSMA tarafından verilen “Teknolojide Çeşitlilikte Üstün Başarı GLOMO Ödülü”nü alan Timuray, aynı yıl HERoes “100 Kadın Yönetici Rol Model Listesi”nde dördüncü sıraya yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x