‘Mülk Allah’ın diyen AKP’li Altınok: Mal varlığımı yakında açıklayacağım

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Etlik Şehir Hastanesi’ndeki görevli doktor ve sağlık çalışanlarına karanfil dağıttı. Tedavi gören hastaları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ileten Altınok hastane önünde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

“BEN ORADA AYETİ DİYORUM”

Açıklamaların ardından gazetecilerin mal varlığını ne zaman açıklayacağına yönelik sorusu üzerine Altınok, şunları söyledi:

– Ben orada ayeti diyorum. Her şey Allah’ındır diyorum. Objektif bir televizyonculuk yapın. Diyorum ki belediye başkanı olduğumda ‘Ankara’nın en zengin belediye başkanı’ diye haberler, yapıldı. Mal varlığımı yakın zamanda açıklayacağım. Onu ben istediğimde duyacaksınız.

– Herkes saklı gizli mal varlığına baksın. Altınok’un sakladığı gizlediği bir şey yok. Başkan olduktan sonra mal varlığım azalmıştır, belgeleriyle… Dolayısıyla hırsızların, dürüstlere çamur atma hakkı yoktur. Altınok’un, hayatı saftır, nettir ve temizdir.

“SAKLAYACAK BİR ŞEYİMİZ YOK”

– Şirketlerdeki genel müdürlerin mal varlıklarını açıklasın. Bizimki hepsi kayıtlıdır, yakında, ben istediğim zaman açıklayacağız. Öyle saklayacak bir şeyimiz yok. Sayın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı başka şeyleri de açıklaması lazım. Şu anda kampanyaya harcadığı parayı da açıklaması lazım. Nereden bu para geldi? Bu kampanyanın maliyeti 2-2,5 milyar liradır. Öyle hesaptaki 100-120 bin lira ile dönecek bir kampanya değildir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x