Jest Güzel, Estetik Yanlış

Fenerbahçe ve Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’ın heykeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Şükrü Saraçoğlu statında düzenlenen törenle açıldı. Ancak Milli gururumuz Erdem’in heykeli sosyal medyada tartışma konusu haline geldi.

EDA ERDEM’İN HEYKELİ TARTIŞMA YARATTI

Eda Erdem’in Türkiye Milli Takımı forması giyerken çekilen fotoğrafından esinlenilerek yapılan heykel sosyal medyada gündem oldu. Erdem’in heykeli bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından erkek heykeline benzetilirken bazı kullanıcılar ise heykelin güzel olduğunu ancak revize edilmesi gerektiğini belirtti.

İşte sosyal medyadaki bazı yorumlar;

“Önce Eda Erdem’e hormonlu bir heykel yaptırıldı, ardından o hormonlu heykelin açılışında “adam gibi adam” sözleri kullanılarak övülmeye kalkıldı.. bir mevzu anca bu kadar ele yüze bulaştırılabilinirdi.”

“Eda Erdem’in heykelinin 8 Martta açılması çok ince düşünülmüş. Ancak heykel acil olarak revize edilmeli ve polemik yaratan hata ve hatalar düzeltilmeli. Eda Erdemi onore ederken böyle saçma bir hatanın gereksiz polemiklere yol açmasına müsade edilmemeli.”

“Eda Erdem’den başka her şeye benziyor heykel. Memleket olarak asla başaralı olamadığımız konulardan biri heykel işi”

“Bu nasıl heykel Eda Erdem hariç her şeye benziyor hangi heykel traş yaptı tebrik edeceğim”

“Eda Erdem’in heykeliymiş, bu nasıl kadın sporcu heykeli? Ülkede heykel yapımına son verilsin, yasaklansın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x