Göründüğünden daha zor görsel zekâ testi: Resimdeki sivrisineğin doğru gölgesini 36 saniyede bulabilir misiniz?

Gölge bulma oyunları, görsel zekâ testleri arasında görsel açıdan en zorlayıcı olan oyunlardan bir tanesidir. Görsel hafızayı test etmenin en eğlenceli yöntemidir. Basit bir görseli bile eğlenceli hale getirerek beynin uyarılmasını sağlar.

Gölge bulma oyunları, görsel üzerindeki bir ögenin ışıklar sönünce oluşacak gölgesini tahmin etme üzerine kurulu bir oyundur. Bu oyunlarda genellikle oyuncuyu zorlamak için gölge seçenekleri üzerinde ufak farklılıklar yapılır ve kafa karışıklığına sebep olunur.

Haber7.com ekibi olarak, görsel hafızanızı zorlamak için bizde sizlere gölge bulma oyunu hazırladık. Zihninizi uyandıracak, gözlerinizi kamaştıracak bu zekâ testini çözmek için sadece 36 saniyeniz bulunuyor!

GÖZLERİNİZ KAMAŞMADAN SİVRİSİNEĞİN DOĞRU GÖLGESİNİ BULUNBugünün zekâ testi oyununda doğru gölgeyi bulmaya çalışacağız. Yukarıdaki görselde bir sivrisinek ve ona ait olduğu iddia edilen 12 tane gölge yer alıyor. Sivrisineğin tüm detaylarına dikkat ederek gölge bulma oyununu başarılı şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Sivrisineğin doğru gölgesini toplam 36 saniye içerisinde bulmanız gerekiyor. Yani bu demek oluyor ki her gölgeyi analiz etmek için sadece 3 saniyeniz var. 36 saniyeden önce gölge bulma oyununu başarılı bir şekilde tamamlarsanız, görsel hafızanız ve detaylara olan dikkatiniz takdire şayan demektir.

SÜRE BAŞLADI: GÖZLERİNİZİ DÖRT AÇINGölge bulma oyunları, çetrefilli görüntüsü altında gözlem yeteneklerinizi sınarken, detaylara olan dikkatinizi ölçmeye yarar. Aynı zamanda arka planda akan süre ile zaman yönetimi konusunda kendinizi geliştirmenize olanak sağlar.

Doğru gölgeyi bulmak için olabildiğince rahat olun ve önce kabataslak bir göz gezdirin. Absürt şekilde farklı olan gölge seçeneklerini eleyin. Onlardan kalan süreyle ince detaylar üzerine yoğunlaşın ve doğru çözüme ulaşmak için ilerleyin.

Gölge bulma oyununda size tanınan sürenin sonuna yaklaştık. Doğru gölgeyi 36 saniyeden önce bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Bu testi yakın çevreniz ile paylaşarak onların da kendilerini test etmelerine yardımcı olabilir, kendi aranızda tatlı bir mücadeleye girebilirsiniz.

Evet, gelelim gölge bulma oyununda sivrisineğin doğru gölgesinin çözümüne;Gölge bulma oyununda sivrisineğin doğru gölgesi 9 numaralı gölge görseliydi. Peki, siz gölge bulma oyununda sivrisineğin doğru gölgesini 36 saniye içerisinde bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x