Eşinin çalışmasını istemeyen gence arkadaşlarının tepkisi gündem oldu

Genç, arkadaşlarına “Karınız evlendikten sonra çalışmak istemiyor. ‘Artık sen getir parayı’ diyor.” diye sordu.

Arkadaşı “Beni bir olaydan kurtarır, kavga dövüş olayından. Zaten çalıştırmayacağım.” cevabını verirken arkadaşı bu sözlere tepki gösterdi.

Arkadaki genç ise “Kadın da çalışmalı. Tüm yük erkekte olmamalı. Eskiden kadınlar çalışmıyordu. Babası ‘Okuyamazsın’ diyordu, görücü usulü veriyordu.” diyerek arkadaşının sözlerine karşı çıktı.

Soruyu soran genç ise “Benim karım çalışabilir, istediğini yapabilir. ‘Çalışmak istemiyorum’ derse de ‘Çalış’ derim. Çünkü ben sıkıntılı bir insanım. Her türlü başımın üstünde yeri var. Ama kendi ayakları üzerinde dursun. Yarın ben ölürsem ne olacak?” diye konuştu.

Diğer genç ise “Anlaşamadınız, ayrıldınız. Neden onun vicdanını neden çekesin?” diyerek destekledi. Eşinin çalışmasını istemeyen genç ise “Ayrılacağın bir kızla niye evlenesin bir kere?” diye sordu.

Arkadaşı ise “Hayır bir kere sen niye çalıştırmıyorsun? Sen nasıl bir malsın.” diyerek arkadaşına karşı çıktı. Gerekçesini anlatan genç “Ben mesela eve geleceğim, yorgunum, bir de yemekti, çamaşırdı, ev işleri mi yapacağım?” diye konuştu.

Bu sözler üzerine soruyu soran genç “Yardımcı olacaksın. Sen kendin yap.” derken, arkadaki genç ise “Mutfak robotu mu alıyorsun?” diyerek tepki gösteri.

O sohbet sosyal medyada gündem oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x