Çin’deki Genç İnsanlar, İş Bulmak İçin Artık LinkedIn’i Değil Tinder’ı Kullanıyor!

LinkedIn’in popülerliğini kaybetmesi üzerine Çin’deki genç nüfus, iş bulmak ve yeni bir kariyere adım atmak için artık Tinder’ı kullanıyor!

Haberin detayları…👇

Kaynak: https://sea.mashable.com/life/27203/c…

Sosyal tanışma siteleriyle iç içeyseniz Tinder uygulamasını bir ihtimal duymuşsunuzdur.

Bu uygulamada kullanıcılar, genellikle arkadaşlık ya da flört arayışı içinde oluyorlar. Tanışma isteklerine göre de diğer kullanıcıları sağa ya da sola kaydırıyorlar.

Fakat Tinder’ın kullanım amacı Çin’de biraz daha değişik. Bugün itibarıyla Çin’de yaşayan Tinder kullanıcıları, bu platformda iş arayabilecekler.

2021 yılından beri LinkedIn, Çin’deki güvenirliğini ve yaygınlığını kaybetti.

Bu nedenle birçok kullanıcı Tinder’ı artık iş bulmak için kullanıyor.

Tinder’ın sözcüsü ise platformun ‘iş için kullanılamayacağını’ ve bunun tamamen ‘kullanım şartlarına aykırı’ olduğunu dile getirdi.

“Tinder, şirketlerin ya da iş yerlerinin reklamını yapmaz. Bu nedenle kullanıcılar reklam yapamaz, sadece takipçi edinmek için sosyal medya hesaplarını paylaşamaz.”

2020 yılında Peking Üniversitesi mezunu bir kadın, Tinder üzerinden tanıştığı bir adam sayesinde Çin’in en büyük şirketlerinden birinde işe girdi.

İsmini vermek istemeyen kadın, “LinkedIn’i aksine Tinder’daki ilk konuşmalar özel hayatla ilgili oluyor.” ifadelerini kullandı.

Siz neler düşünüyorsunuz? Tinder’ı iş bulmak için kullanır mıydınız?

Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x