6 Askerin Şehit Düştüğü Saldırının Detayları Ortaya Çıktı: PKK Saldırıyı Böyle Planlamış

Terör örgütü PKK’nın saldırısı sonucu 6 askerimiz şehit düştü, 4 askerimiz ise yaralandı. PKK’lı teröristlerin görüş mesafesinin iyice düşmesini bekledikten sonra Mehmetçiğin bulunduğu üsse saldırdığı ortaya çıktı.

Sözcü’nün haberine göre; teröristlerin bölgede yaşanan yoğun sağanak yağış sonrasında çöken sisi fırsat bilerek İHA, SİHA ve helikopterler ile gece görüş cihazlarının çalışamadığı ortamda 3 ayrı noktadan üs bölgesine saldırı düzenledikleri belirlendi.

PKK’lı teröristlerin Türk askerlerinin konumlandığı üs bölgesine saldırı için insansız keşif uçakları ile silahlı insansız hava araçları ve taarruz helikopterlerinin görüntü alamadığı, bulutlu, yağışlı ve sisli hava koşullarını kolladıkları anlaşıldı.

Hava durumunu takip eden teröristlerin, sağanak yağış sonrası bölgeye çöken yoğun sisi fırsat bilerek pusuda bekledikleri öğrenildi.

Çöken sis nedeniyle görüş mesafesinin neredeyse bir metrenin altına düşmesi üzerine saat 16.15 sıralarında teröristlerin yeni nesil AT-4 ve Konkurs füzeleri ile roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdıkları öğrenildi.

PKK’lı teröristlerin düzenlediği bu hain saldırıda Piyade Teğmen Ramazan Günay, Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan, Piyade Uzman Onbaşı İsmail Yazıcı, Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca, Piyade Sözleşmeli Er Çağatay Erenoğlu ve Piyade Sözleşmeli Er Emre Taşın şehit düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x